Ярослав Стецько - Політичні діячі, військові - Видатні українці - Я Українець
Я Українець! П`ятниця, 24.03.2017, 10:04
| RSS
Мій профіль
П`ятниця
24.03.2017
10:04


[ Керування профілем ]

Меню сайту

Категорії розділу
Письменники, поети, діячі культури та мистецтва [2]
Політичні діячі, військові [4]

ВО СВОБОДА

Друзі сайту
Сайт Українських Націонаістів фільми онлайн

Наша кнопка

Статистика

Головна » Видатні українці » Політичні діячі, військові

Ярослав Стецько
Народився 19 січня 1912 р. в місті Тернополі в сім'ї священика отця Семена і його дружини Теодозії з роду Чубатих. Обдарований непересічними здібностями, Ярослав Стецько з відзнакою закінчив Тернопільську гімназію й студіював у 1929-34 роках право і філософію у Краківському та Львівському університетах. 

Ще юнаком Ярослав Стецько долучився до національно-визвольної боротьби, ставши членом нелегальної організації "Українська націоналістична молодь" і відтак підпільних УВО та ОУН. З 1932 р.  Стецько був членом Крайової Екзекутиви Організації Українських Націоналістів, ідеологічним референтом і редактором підпільних видань. 

За націоналістичну діяльність він зазнав репресій з боку польської влади, яка в 1934 р. засудила його до 5 років ув'язнення. Був вільнений у 1937 р. за загальною амністією. У січні 1938 р. за дорученням полковника Євгена Коновальця Я.Стецько підготував черговий Збір ОУН і у 1939 р. взяв участь у Римському Конгресі ОУН. 

У лютому 1940 р. Ярослав Стецько був співініціатором створення у Кракові Революційного Проводу ОУН, а на II Великому Зборі ОУН у квітні того ж року в Кракові Я.Стецька обрано заступником Провідника ОУН Степана Бандери.

Із початком німецько-російської війни Я.Стецько, пробившись із групою однодумців за лінію фронту до Львова, скликав Національні Збори. На них 30 червня 1941 р. проголошено Акт відновлення Української Держави й обрано Я.Стецька прем'єром Українського Державного Правління. За відмову на ультимативну вимогу Гітлера відкликати Акт відновлення Української Держави, Я.Стецька заарештували і запроторили до концтабору Саксенгаузен, де він до вересня 1944 р. перебував у бункері смерті. Після звільнення, утікши з-під нагляду гестапо, Я.Стецько дорогою до американської окупаційної зони був тяжко поранений. 

У 1945 р. Крайова Конференція ОУН обрала Я.Стецька членом Бюро Проводу ОУН, до якого входили Степан Бандера й Роман Шухевич. У 1946 р. Ярослав Стецько очолив Антибільшовицький Блок Народів (АБH), президентом якого був до кінця свого життя. Після війни Я.Стецько розгорнув широку діяльність на всесвітній антикомуністичній арені. Найпомітнішими успіхами у міжнародній службі Ярослава Стецька справі визволення України є підписання домовлення з Китайською Антикомуністичною Ліґою на Формозі про співпрацю і створення в Тайпеї Місії АБН (1957-60), а згодом – до 1971 р. – Представництва АБН, активна участь у підготовці й заснуванні в 1970 р. в Токіо "Світової Антикомуністичної Ліґи", де Я.Стецько був постійним членом Екзекутиви; з ініціятиви Я.Стецька постала Европейська Рада Свободи, яка його обрала досмертним членом почесної Президії ЕРС. У 1968 році Ярослава Стецька обрано головою революційної ОУН, яку він очолював до кінця свого життя.

Ярослав Стецько залишив нам велику ідейно-теоретичну спадщину, котра і сьогодні залишається актуальною.

Помер Ярослав Стецько 5 липня 1986 р. в Мюнхені, де його й поховано.
Категорія: Політичні діячі, військові | Додав: Admin (28.03.2012)
Переглядів: 1309 | Теги: видатні українці
Пошук

Чат

Нове відео

Зека геть!

Нові картинки

Наше опитування
Чи готові Ви взяти участь у масових акціях протесту проти режиму Януковича?
Всього відповідей: 54

Пошук за тегами
національна ідея ОУН-УПА Україна книги скачати голодомор видатні українці геноцид корупція партія регіонів донецька мафія ВЛАДА дибілізм русифікація кремлівська пропаганда Українці Росія русини сепаратизм Москалі янукович мокалі комуністи Сталін шухевич національно-визвольна боротьба сини України дисиденти нацонально-визвольна боротьба Злочини комунізму УПА ОУН НКВД патріотичне відео історія України фільми про УПА злочини НКВД ОУН УПА Степан Бандера українофоби

Copyright MyCorp © 2017

Яндекс.Метрика
[Vox.com.ua] Портал українця Українська рейтингова система Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Джерело Проверить тИЦ и PR